ANASAYFA >> SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK


         2011 YILINDA SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİĞİ MÜCADELEMİZ SONUCU 632 KHK ile KALDIRTTIK...YİNE BAŞARABİLİRİZ!

 SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK TERCİH OLMAMALI HEDEF KADROLU VE GÜVENCELİ ÖĞRETMENLİK OLMALIDIR!

TÜM SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ARKADAŞLARIMIZA ÇAĞRIMIZDIR!SİYASET ÜSTÜ VE BAĞIMSIZ OLAN SENDİKAMIZ 2011 YILINDA 70 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK İSTİHDAMINI DURDURMUŞ VE TÜM ÖĞRETMENLERİMİZ 632 KHK İLE TÜM GERİYE DÖNÜK ÖZLÜK HAKLARINI ALARAK 657 DMK DAHİL OLMUŞTUR!SENDİKAMIZ İFLAS ETMİŞ BU UYGULAMAYI 2016 YILINDA TEKRAR YÜRÜRLÜĞE KOYULMASI ÜZERİNE DANIŞTAY NEZDİNDE İPTAL DAVASI AÇAN VE BUNUN SONUCUNDA KADROLU İSTİHDAMI SAVUNAN BAĞIMSIZ TEK SENDİKADIR!

SENDİKAMIZA GÜÇ VERİN VE ÇATIMIZ ALTINDA YENİDEN TECRÜBEMİZ İLE KAMUOYU OLUŞTURALIM!KADRO SARI SİYASİ SENDİKALARIN GÜDÜMÜNDE OYALAMACA BİR SÜRÜNCEME İLE OLAMAZ!

31 MART 2019 YEREL SEÇİMLERE TAM 1 AY KALMIŞTIR!HERŞEY ÇOK GEÇ OLMADAN SENDİKAMIZ İLE TÜM SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERİMİZ İLETİŞİME GEÇİP BÜYÜK BİR KAMUOYU OLUŞTURACAK EYLEMSEL PLANIMIZ HAZIRDIR!

TERCİH ASLA SÖZLEŞMELİ ÇALIŞTIRILMA KÖLELİK USULÜ VE TEK TARAFLI HAZIRLANMIŞ,ÇARESİZLİĞİ KULLANAN BİR SİSTEM ANLAYIŞI OLMAMALIDIR!TÜM ÖĞRETMENLERİMİZ EŞİT STATÜDE AYNI ÖZLÜK HAKLARA TABİ BİR ŞEKİLDE GÜVENCELİ ;KADROLU ÇALIŞMA STATÜSÜNDE OLMA DURUMU ANAYASAL BİR HAKTIR...MESLEK ETİĞİMİZİ KORUMAK ADINA DA AYRIŞTIRMACI SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK UYGULANMASINDAN DERHAL VAZGEÇİLMELİDİR!TÜM ÖĞRETMENLERİMİZ HUZURLU BİR EĞİTİM VE ÖĞRETİM EVRESİ GEÇİRME İSTEĞİ VE ARZUSUNDADIR!

TÜM ÖĞRETMENLERİMİZİ AYRIŞTIRMACI DURUMLARA KARŞI SENDİKAMIZDA BİRLEŞMEYE ÇAĞRIYORUZ!

GELECEĞİMİZ İÇİN SÖZLEŞMELİ DEĞİL DAİMİ KADROMUZU MOBBİNG UYGULAMALI BİR STATÜDEN UZAK GÜVENCELİ BİR ŞEKİLDE ÖĞRETMENLİK MESLEĞİMİZİ YAPMAK İSTİYORUZ!

2006-2011 YILLARI ARASINDA YAKLAŞIK 70 BİN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN 4/B STATÜSÜ ALTINDA ÇALIŞMIŞ VE EĞİTİM SÖZ-SEN SENDİKASININ ''ARTIK SÖZ SENDE'' ŞİARI İLE 22.10.2010 TARİHİNDE KURULARAK ÇOK KISA BİR SÜREDE MÜCADELESİ İLE KAMUOYUNDA GÜNDEME GELEREK KADRO KAZANIMINI ELDE ETMİŞTİR!

YİNE YENİDEN HEP BİRLİKTE BUNU BAŞARABİLİRİZ!

SENDİKAMIZLA ÇOK GEÇMEDEN İLETİŞİME GEÇEREK ACİL GÜNDEM OLUŞTURACAK KADRO FAALİYETLERİMİZİ BAŞLATMALIYIZ!